ביטול עיקול משכורת

איחוד תיקים

ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל

חוק ההוצאה לפועל מקנה לזוכה בתיק ההוצאה לפועל אפשרות להטיל עיקולים והגבלות שונות על חייב. למשרדינו ניסיון של מעל לעשור בהליכי הוצאה לפועל והליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. המתמחה מתמחה בביטול העיקולים וההגבלות השונות שהוטלו כנגד החייב, לרבות, ביטול עיקול משכורת וביטול עיקול על חשבון הבנק.

ביטול עיקול משכורת

אחד מאמצעי הלחץ הנפוצים ביותר על ידי הזוכים בהוצאה לפועל הינו עיקול על משכורתו של החייב. למעשה, עיקול משכורת הינו עיקול המשמעותי ביותר וזאת כיוון שהמעסיק מקבל הוראה מפורשת מלשכת ההוצאה לפועל, להעביר חלק ארי ממשכורתו של החייב, וזאת לטובת כיסוי חובותיו של החייב בתיק ההוצל"פ. במידה והמעסיק לא יעשה כן, ימצא עצמו חשוף להפרת צו שניתן ע"י רשם ההוצאה לפועל ויהיה ניתן לזמנו לחקירה בפני הרשם, חקירה שמטרתה בירור הסיבה שבגינה פעל שלא כדין. נוכח החשיבות הרבה הכרוכה בקבלת המשכורת המלאה במועדה, משרדינו פועל במהירות המרבית ובנחישות על מנת למנוע או לבטל את רוע הגזירה ומתחייב להגיש את הבקשה לביטול עיקול המשכורת תוך 24 שעות.

ביטול עיקול חשבון בנק

אמצעי לחץ משמעותי נוסף לגביית חובות במסגרת ההוצאה לפועל, הינו הליך עיקול על חשבון הבנק. במצב זה, באפשרותו של הזוכה לעקל ולממש כספים המצויים בעו"ש ו/או כספים המצויים בתוכניות חסכון בחשבון הבנק של החייב. מצב זה הינו מצב קשה ביותר מבחינת החייב, שכן, החייב אשר ידע והסתמך על הכספים שבחשבונו שמטרתם פירעון החיובים וההוצאות השותפות, מצוי כעת אל מול שוקת שבורה ללא כל יכולת פירעון של התחייבויותיו, דבר אשר יכול להעמיק ולהרע את מצבו הכלכלי. נוכח החשיבות הרבה הכרוכה בהמשך ניהול חשבון בנק תקין, משרדינו פועל במהירות המרבית ובנחישות על מנת לבטל את העיקול על חשבון הבנק ולאפשר ללקוח המשך ניהול חשבון בנק תקין ונקי מעיקולים.

ביטול עיקול רכב הוצאה לפועל

אחת הדרכים בהן ההוצאה לפועל מעודדת את החייבים לפרוע את חובם הנה באמצעות עיקול רכבם. אם החייב אינו משלם את חובו ויש בבעלותו רכב, עשוי הכלי להיות מעוקל וניתן אף למכור אותו כדי לכסות את החוב. הרכב יהיה רשום כמעוקל במשרד הרישוי ולא ניתן יהיה להעביר את הבעלות עליו, הוא גם יעוקל פיזית על ידי קבלני ההוצאה לפועל.

הרכב הנו צורך חיוני עבור כל אדם ומשפחה להתנהלות היום יומית, לעבודה ולניהול חיי המשפחה, ניתן למנוע את העיקול עוד בטרם הוא התרחש – ולהגיש בקשה לביטול העיקול. בהחלט אפשרי לנמק היטב ולשכנע את רשם ההוצאה לפועל מדוע יש לבטל את העיקול – ולשם כך מומלץ להיות מלווים על ידי עורך דין המתמחה בתחום.

ביטול עיקול רישיון נהיגה

אחת הסנקציות בהן ההוצאה לפועל עושה שימוש היא הגבלת רישיון נהיגה של חייבים. גם במקרה זה, ניתן להגיש בקשה לביטול ההגבלה. רשם ההוצאה לפועל יכול להיעתר לבקשה תחת נסיבות מסוימות, לדוגמה כאשר הוא משוכנע כי מדובר על חייב שכן משלם את חובותיו וכי אין טעם להמשיך ולהטיל עליו עוד סנקציות.

בדרך כלל, לאחר כמה תשלומים ניתן יהיה להגיש את הבקשה ובליווי הנימוקים המתאימים העיקול יבוטל, במיוחד כאשר הנהיגה משמשת לצרכי המשפחה או לעבודה. בדומה למקרים רבים אחרים, גם הפעם מומלץ להיות מלווה על ידי עורך דין המכיר את תחום ההוצאה לפועל על בוריו.

הנכם מוזמנים להתרשם מהישגי משרדינו בנושא זה על ידי לחיצה כאן